Tájékoztató

Kedves leendő első osztályos tanulók szülei!

Az alábbi felsorolásban a leggyakrabban előforduló kérdésekre próbálunk választ adni. Kérem olvassák el figyelmesen. Előre is köszönjük!

Iskolánkban idén először van lehetőségük kipróbálni az online beiratkozást. Ezzel kapcsolatosan szeretnénk az alábbiakban Önökkel pár információt megosztani.

Április 1. -12. 12:00 óráig lehetőségük van a beiratkozást online is kezdeményezni a https://eugyintezes.e-kreta.hu/kezdolap oldalon. Az ehhez kapcsolódó segítséget itt érhetik el.

Az online beiratkozás NEM HELYETTESÍTI az iskolánkban való SZEMÉLYES MEGJELENÉST, ugyanis itt történik majd a beiratkozásra szükséges dokumentumok aláírása. Szeretnénk felhívni figyelmüket, hogy az online beiratkozás semmilyen sorrendiséget nem jelent.

Az online jelentkezéstől függetlenül tehát szeretettel várjuk Önöket iskolánkban  2019. április 11.-12. között.

Kormányhivatal felhívását az idei beiratással kapcsolatban itt érhetik el.

Iskolakezdéssel kapcsolatban gyakorta felmerülő kérdések

1. A beiratkozás időpontja?

Április végén két egymást követő – későbbiekben megjelölt – munkanapon reggel 8 óra és este 6 óra között az általános iskolában történik a beiratkozás, melyhez az alábbi iratok szükségesek:

• a gyermek óvodai szakvéleménye az iskolaérettségről,
  • a gyermek születési anyakönyvi kivonata,
  • a gyermek lakcímkártyája,
  • a gyermek taj kártyája
  • a szülő/gondviselő lakcímkártyája.

2. Körzetesség fontossága?

Az indítható osztályaink száma a jelentkező körzetes gyerekek számától függ. Az ő felvételük után a kerületi gyerekek, illetve a testvérek élveznek előnyt.

A körzethez tartozó utcák neveit a Hegyvidék Önkormányzat honlapján megtalálható aktuális „Iskolások leszünk” kiadványból tudhatják meg. (Iskolánk a 7-es számú beiskolázási körzethez tartozik) vagy mi is szívesen nyújtunk tájékoztatást.

A Virányos Általános Iskola körzetébe felvételre került1121 SZTEHLO GÁBOR UTCA teljes közterület.

3. Induló osztályok létszáma?

Az induló osztályaink létszáma várhatóan 25 fő és 32 fő között lesz.

4. Hogyan tájékozódhatnak a szülők az iskolában folyó munkáról?

A honlapunkon Pedagógiai program menüpont alatt található dokumentumok alapján,

• Pedagógiai Program,
  • Házirend,
  • Éves eseménynaptár

betekintést ad oktató-nevelő munkánkba, programjainkba.

Fentieken túl személyes ismerkedésre és további részletes tájékozódásra van lehetőség az Iskolanyitogató délutánjainkon, valamint a Nyílt Napokon, ahol bemutatjuk a leendő osztálytanítókat is.