Kiemelt hírek

Az elsős beiratkozás menete röviden

Részletek a Beiskolázás leendő elsősöknek címszó alatt.

Az elsős beiratkozás napja: 2024. április 18-19.

A beiratkozás napján minden szülőnek meg kell jelennie személyesen az intézményben.

A beiratkozáshoz szükséges dokumentumok, illetve nyilatkozatok eredeti példányát be kell mutatni.

A gyermekeket a szülei együttes nyilatkozatára lehet csak beírni. (eredeti két szülős aláírt nyilatkozat)

Intézményvezetői pályázat

Kérjük, támogassa a Virányos Alapítvány tevékenységét adója 1%-ával!

Az idén is lehetőség van arra, hogy az Iskola oktatási tevékenységét több mint 30 éve támogató Virányos Alapítvány számára rendelkezzen a befizetett személyi jövedelemadója 1%-áról.
Ezt legkésőbb 2024. május 21-éig az szja-bevallástól függetlenül is megteheti.

Adószámunk: 19700942-1-43

Részletesebb tájékoztatatás az Iskola honlapján – https://viranyosiskola.hu/alapitvanyaink/ – található.

Kérelem a 16 óráig tartó egyéb foglalkozásokról való felmentésre

(ide kattintva érhető el)

A 2024/25-ös tanévben induló elsős osztályaink:

1.a osztály Osztályfőnök: Margetán Rebeka

1.b osztály Osztályfőnök: Vincze Viktória

A Bemutatkozáshoz kattintson a képre.

Hírek

„Az iskola dolga, hogy megtaníttassa velünk, hogyan kell tanulni, hogy felkeltse a tudás iránti étvágyunkat, hogy megtanítson bennünket a jól végzett munka örömére és az alkotás izgalmára, hogy megtanítsa szeretni, amit csinálunk, és hogy segítsen megtalálni azt, amit szeretünk csinálni.”

(Szent-Györgyi Albert)

Alsó tagozat

A kisgyermekek életében nagy mérföldkő az iskolába való bekerülés. Az óvodából iskolába lépő gyermekek és szüleik is sokat várnak az iskolától. Mindannyian azt szeretnénk, ha minél több sikerélményük lenne, hiszen ez feltétele az eredményes munkának.

Felső tagozat

5.és 6. osztályban a tudományos ismeretek megalapozása, a tudás iránti szeretet, érdeklődés felkeltése a feladatunk. Ekkor a gyermeket minden érdekli, meg akarnak ismerkedni a világgal, fel akarják fedezni, és birtokba akarják venni. Tudásszomjuknak örülni kell és mindent meg kell tenni, hogy megszeressék és becsüljék a tudást. Kisebb projekt munkákkal próbáljuk a kevésbé érdeklődők tudását is felkelteni.

Specialitásaink

Nyelvoktatás

A Virányos egyik sajátossága a magas óraszámú nyelvoktatás. A 2008/2009-es tanévtől kezdve már 1. osztálytól tanulhatnak angol nyelvet a gyerekek.

Iskolánk kuriózuma a japán nyelv oktatása, szülői igény alapján megfelelő számú jelentkező esetén harmadik osztálytól lehetőség van ezen nyelv tanulására is. Rendszeresen közös programokat szervezünk a szomszédban működő japán iskolával, így tanulóink a nyelv