Magyar nyelv napja - 2018

 

Anyanyelvünk a híd, mely összeköt Bennünket

-civil kulturális szerveződés-

November 13-án kedden, a magyar nyelv napján budapesti idő szerint 13.30- 14.15 h-ig "rendhagyó közös magyarórát" tartottunk 5 helyszín összekapcsolásával a világ távoli részein élő magyar kisdiákok közreműködésével. A résztvevők között volt Kanada (Niagara Falls Town), Temesvár, Zsombolya, a budapesti Áldás Utcai Általános Iskola, és mi, a Virányos Általános Iskola. Az esemény azért is volt megható, mert minden különösebb technikai előkészültség nélkül a tanárok és a diákok lelkesedése teremtette meg az alkalmat, azt remélve, hogy a későbbiekben a magyar iskolák és közösségek rendszeresen tartanak majd közös magyarórát, egy-egy témát a diákok közösen dolgoznak fel. A cél, hogy a digitális eszközök nyújtotta előnyöket a magyartanítás során fokozottan használjuk, a határon innen és túli kisdiákok közötti kapcsolatot hétköznapivá, természetessé tegyük. Minden magyar diák magabiztos, a világra kitekintő, nyelvére büszke felnőtt lehessen, attól függetlenül, hogy egy apró faluban, vagy akár az óceánon túl egy világvárosban nő fel. Fontos, hogy a "közös magyaróra" nemcsak a Kárpát-medencére fókuszált, hiszen a magyar nyelv egyetemes kincsünk. A gyerekek maguk találták ki, hogy mivel jelentkeznek, ki-ki verset mondott, felolvasott, de volt anyanyelvi játék, zenés előadás, fejtörő is. A program rövid volt, őszinte, kötetlen, egyetemes.

 

Schán Viktória